Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

Marmara_pdr_2007 Girişliler Paylaşım Sitesi

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
Yazar Mesaj
Ö*M*E*R
Süper Üye
Süper Üye
Ö*M*E*R

Erkek
Yaş : 34 Kayıt tarihi : 12/03/08 Mesaj Sayısı : 292 Nerden : DARBOĞAZ(niğde) İş/Hobiler : ÖĞRENCİ Kaçıncı Sınıf :

FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular Vide
MesajKonu: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyÇarş. Mayıs 21, 2008 7:44 pm

İNKİLAP TARİHİ

19.yy dünyanın durumu
Bulgaristan ile ilgili bir soru
Devrimlerin genel özellikleri
1.Dünya savaşı
Erzurum kongresi
Mondros mütakeresi
TBMM---1.TBMM
Türkiyenin uluslararası platformda tanınması
Gümrü anlaşması
Heyet-i temsiliye 2 soru
Misak-ı Milli
Sakarya
Lozan antlaşması
Menemen olayı
Takrir-i sukun

TÜK EĞİTİM TARİHİ

Türk eğitim tarihinde köy eğitimi ile ilgili yapılan çalışmlar
meşrutiyetle-cumhuriyet dönemi(köy enstitüleri)ne kadr ki eğitmde gelişmeler
Emrullah bey,Sadi bey.... eğitim hakkındaki görüşleri-neler yaptılar
Milli eğitimin temel ilkeleri

AVRUPA EĞİTİM TARİHİ

Dönemler(antik,roma,rönesans,reform...) ve eğitim idealleri 20 yy a kadar boşluk doldurma şeklinde çıkacak
Pestalazzi,Herbort(Eğitici öğretim),Fröbel Eğitim hakkındaki görüşleri
Politeknik eğitim
Pozitist eğitimin özellikleri

not:eğitim tarihi sınavları klasik olacak galibaaaa!!!
*.ZUHAL.*
Admin
Admin
*.ZUHAL.*

Kadın
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 09/03/08 Mesaj Sayısı : 374 Nerden : ::karanlığın olmadığı yerden:: İş/Hobiler : Kaçıncı Sınıf : 2. sınıf

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyÇarş. Mayıs 21, 2008 7:54 pm

hani hoca soru vericem demişti 10 tane falan onlardan sorarım demişti vermedi mi yaaaaaa Mad
https://marmarapdr.yetkin-forum.com
Ö*M*E*R
Süper Üye
Süper Üye
Ö*M*E*R

Erkek
Yaş : 34 Kayıt tarihi : 12/03/08 Mesaj Sayısı : 292 Nerden : DARBOĞAZ(niğde) İş/Hobiler : ÖĞRENCİ Kaçıncı Sınıf :

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyÇarş. Mayıs 21, 2008 8:06 pm

yok vala bunları verdi işte klasik olacakmış öyle dedi galiba
ÖZKAN
Süper Üye
Süper Üye
ÖZKAN

Erkek
Yaş : 35 Kayıt tarihi : 19/03/08 Mesaj Sayısı : 228 Nerden : ANTALYA İş/Hobiler : GALATASARAY Kaçıncı Sınıf : 2.SINIF

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyPerş. Mayıs 22, 2008 10:29 am

arkdaslar sorular bunlar zaten .sınawda bunlar cıkacakmış.
_ZAFER_
Yeni Üye
Yeni Üye

Erkek
Yaş : Kayıt tarihi : 18/03/08 Mesaj Sayısı : 7 Nerden : TURHAL İş/Hobiler : Kaçıncı Sınıf :

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyPaz Mayıs 25, 2008 12:23 pm

bu konular dışında kitaptan başka bişiy çıkmıycakmıy mış
ÖZKAN
Süper Üye
Süper Üye
ÖZKAN

Erkek
Yaş : 35 Kayıt tarihi : 19/03/08 Mesaj Sayısı : 228 Nerden : ANTALYA İş/Hobiler : GALATASARAY Kaçıncı Sınıf : 2.SINIF

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyPaz Mayıs 25, 2008 2:01 pm

cıkar cnm nıye cıkmasın:))
islam
Yeni Üye
Yeni Üye
islam

Erkek
Yaş : 34 Kayıt tarihi : 11/03/08 Mesaj Sayısı : 3 Nerden : İş/Hobiler : Kaçıncı Sınıf :

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyPerş. Mayıs 29, 2008 6:15 pm

o sorular arasında bi kaç şahsiyet var ya emrullah bey die balıo aklıma takıldı ordaki noktalar kimleri temsil edio bi de onlara da calışacaz mı
FFeeyyzzaa
Yeni Üye
Yeni Üye
FFeeyyzzaa

Kadın
Yaş : 34 Kayıt tarihi : 13/03/08 Mesaj Sayısı : 48 Nerden : İstanbul İş/Hobiler : Kaçıncı Sınıf :

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyPaz Haz. 01, 2008 10:48 pm

bence hoca gayet cömert davrandı.öyle ki tamamen söylediği konulardan soracak gibime geliyo..
ABDURRAHMAN ÖZKAN
Aktif Üye
Aktif Üye
ABDURRAHMAN ÖZKAN

Erkek
Yaş : 34 Kayıt tarihi : 11/03/08 Mesaj Sayısı : 86 Nerden : İSTANBUL/KÜÇÜKCEKMECE(YEŞİLOVA) İş/Hobiler : Kaçıncı Sınıf :

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyPaz Haz. 01, 2008 11:37 pm

inşallah Surprised
hüseyin cömert
Yeni Üye
Yeni Üye
hüseyin cömert

Erkek
Yaş : 34 Kayıt tarihi : 18/03/08 Mesaj Sayısı : 13 Nerden : sémsür(ADIYAMAN) İş/Hobiler : Kaçıncı Sınıf :

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyC.tesi Haz. 07, 2008 12:23 am

arkadaşlar sadece bu konulara çalışacam inşallah bunları sorar.................................?????????
hande
Yeni Üye
Yeni Üye
hande

Kadın
Yaş : Kayıt tarihi : 13/03/08 Mesaj Sayısı : 3 Nerden : sakarya İş/Hobiler : Kaçıncı Sınıf :

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyC.tesi Haz. 07, 2008 5:15 pm

arkadaşlar zaten hocanın verdiği konular kitabın çoğu bölümünü kapsıyor,inkılapta da öyleydi,zaten baştan sona kadar bütün konulardan çıkacak ve de eğitim tarihi klasik olucak,her koşulda saolsun zorluyor arzu hoca bizi Neutral
FFeeyyzzaa
Yeni Üye
Yeni Üye
FFeeyyzzaa

Kadın
Yaş : 34 Kayıt tarihi : 13/03/08 Mesaj Sayısı : 48 Nerden : İstanbul İş/Hobiler : Kaçıncı Sınıf :

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyPtsi Haz. 09, 2008 11:22 am

arkadaşlar "emrullah bey, satı bey... " şeklindeki soru da ben not tutarken ... olan yere İsmail Hakkı Baltacıoğlu yazmışım.kolay gelsin.bu arada birisi bu soruların cevaplarını da derleyip yazıverse fena olmaz hani:)
ÖZKAN
Süper Üye
Süper Üye
ÖZKAN

Erkek

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyPtsi Haz. 09, 2008 6:13 pm

derlenmısıs var zaten merkeze vermıstık bız bi hafta oldu:)))
Ö*M*E*R
Süper Üye
Süper Üye
Ö*M*E*R

Erkek

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptySalı Haz. 10, 2008 3:35 pm

git ya kaldık zaten inkilaptan şimdi bide bundan kalmayak vala
cebrail ay
Yeni Üye
Yeni Üye
cebrail ay

Erkek
Yaş : 35 Kayıt tarihi : 11/04/08 Mesaj Sayısı : 38 Nerden : AMED(diyarbakır) İş/Hobiler : hayat yalan,yalan hayat;her şey yalan... Kaçıncı Sınıf :

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptySalı Haz. 10, 2008 4:14 pm

walla arkadaşlar ben yinede temkinli davranalım derim ama inanın bana içimden bu derse çalışmak hiç ama hiç gelmiyor.bilmiyorum ne yapacağımı.ALLAH hepimizin yar vede yardımcısı olsun.gerçi ben soruları bile ezberlemekte zorluk çekiyorum.bu sınavlar ömrümden ömür aldı arkadaşlar.
cebrail ay
Yeni Üye
Yeni Üye
cebrail ay

Erkek
Yaş : 35 Kayıt tarihi : 11/04/08 Mesaj Sayısı : 38 Nerden : AMED(diyarbakır) İş/Hobiler : hayat yalan,yalan hayat;her şey yalan... Kaçıncı Sınıf :

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptySalı Haz. 10, 2008 4:17 pm

arkadaşlar yeni aldığım bir duyuma göre bilgisayar sınavında excell de vize de yaptığımız gibi bir soruyu yapacaz vede power point ttede kendimizi anlatan bir sunum yapacaz.....kib.sağlıcakla ve esenlikle kalın
ÖZKAN
Süper Üye
Süper Üye
ÖZKAN

Erkek

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptySalı Haz. 10, 2008 6:16 pm

abi valla bn ömerin sorulara bakcam sadece...baskasına baksamda bu saatten sonra ezberleyemem zaten..ben hocaya sordum 4 yada maksımum 5 soru sorarım dedi...ona gore zaten calısın Very Happy
Ö*M*E*R
Süper Üye
Süper Üye
Ö*M*E*R

Erkek

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptySalı Haz. 10, 2008 8:21 pm

almaz mı ya öss den beter hakkaten dün ü geçirdik bygün eğitim tarihi için çalışacak bir birey için 300+300 600 sayfadan fazla var yani 1 gün de o kadar konu aklılda tututlur mu Allah aşkına.dediğin gibi Allah yardımcımız olsun
ABDURRAHMAN ÖZKAN
Aktif Üye
Aktif Üye
ABDURRAHMAN ÖZKAN

Erkek
Yaş : 34 Kayıt tarihi : 11/03/08 Mesaj Sayısı : 86 Nerden : İSTANBUL/KÜÇÜKCEKMECE(YEŞİLOVA) İş/Hobiler : Kaçıncı Sınıf :

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptySalı Haz. 10, 2008 8:22 pm

aynen bende aynısını tapcam zaten daha bakmadım saat olmuş 20 30 ben bu saatten sonra ne yapayım
ABDURRAHMAN ÖZKAN
Aktif Üye
Aktif Üye
ABDURRAHMAN ÖZKAN

Erkek

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptySalı Haz. 10, 2008 8:24 pm

ömer senin kaynak sağlam dimi yani herşey yazıyo sular filan
Ö*M*E*R
Süper Üye
Süper Üye
Ö*M*E*R

Erkek

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyÇarş. Haz. 11, 2008 5:00 pm

PDR-1 TARİH ÇIKARTMASI(bitti filan ama biz büte kaldık,dün eğitime çalışırken oldu herşey...)

neden olduğunu anlatamam arkadaş,
hani insanlar vardı belli amaçlar uğrunda
hani insanlar vardı,ayak uzatmaları yorganla sınırda yaşayan
her an gelecek mermi korkusu,sınırdan mı? .....geçmeler dersin
bir tokat gibi acı yalvarışlar
çaresiz
hani insanlar vardı nerede yaptığı iş,
belirsiz yolda kamışın peşinde
hep birşeylere zorlanmış
direnemeyen insanlar...
hani insanlar vardı en basitinden
psikoloji okur,başı tarihten kalkmazdı
nasıl bir aşktı bu !!!!
sorma
bir üniversite okul yıllarında hatta ilk yılında
insanlar vardı
öğrenci kokan bizlerdik onlar
bir sarışın bayana
öyle değil işte sarışın ama korkuyla dolu
umudu birazcık zamana sığdırmış bazen
hani insanlar vardı ya bir kişiye kalmış
bizdik onlar belki
elimizde kırılan tarih sayfaları
dökülürdüler yaprak yaprak her sınavda
hani insanlar vardı
hepsi uğruna yetişmeye adanmış
içlerinden birisi çıkar birisine....
onlar sadece susarlardı
kağıtlar boş,bakarlardı öyle gözlerine
işte o insanlar vardı
kağıdı gözdeki ışıkla dolduran
tarihe ışık yakan insanlar......

ömer gümüşoğlu

başlığını rica etsem siz koysanız Smile
ABDURRAHMAN ÖZKAN
Aktif Üye
Aktif Üye
ABDURRAHMAN ÖZKAN

Erkek

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyÇarş. Haz. 11, 2008 9:51 pm

bbunu sen mi yazdın
Ö*M*E*R
Süper Üye
Süper Üye
Ö*M*E*R

Erkek

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyPerş. Haz. 12, 2008 11:43 am

malesef mi deyip evet mi deyip ama ben yazdım tabi ki de olmuş mu bari
ABDURRAHMAN ÖZKAN
Aktif Üye
Aktif Üye
ABDURRAHMAN ÖZKAN

Erkek

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyPerş. Haz. 12, 2008 4:57 pm

olmazmı bea güzel olmuş
*.ZUHAL.*
Admin
Admin
*.ZUHAL.*

Kadın
Yaş : 33 Kayıt tarihi : 09/03/08 Mesaj Sayısı : 374 Nerden : ::karanlığın olmadığı yerden:: İş/Hobiler : Kaçıncı Sınıf : 2. sınıf

MesajKonu: Geri: FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular   FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular EmptyPerş. Haz. 12, 2008 7:14 pm

başlık da benden tabi beğenirsen:TARİHÇİZEDELER Laughing
https://marmarapdr.yetkin-forum.com

FİNALLER HAKKINDA--inkilap ve eğitim tarihi sınavda çıkacak konular

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 2 sayfası Sayfaya git : 1, 2  Sonraki